دستکش یکبار مصرف

دستکش یکبار مصرف

دستکش یکبار مصرف پلانگتون، یکی از محصولات پرطرفدار شرکت آوین پلاست پارس است. این محصول زمانی که نمی خواهیم حین انجام  کار دستانمان آلوده شوند، به کمک­مان می­ آیند. با وجود حساسیت‌ها در مورد رعایت بهداشت، دستکش‌های یکبار مصرف هم به سبد خرید­ افراد زیادی راه پیدا کرده‌اند، موردی که هیچگاه کنار گذاشته نخواهد شد.

موارد استفاده دستکش یکبار مصرف

دستکش‌ها برای مشاغل گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور مثال:

  • مصارف خانگی
  • مصارف فروشگاهی، جهت سرویس دادن به مشتری
  • مصارف پزشکی، جهت حفظ ایمنی در برابر انتقال میکروب
  • مصارف صنعتی، جهت مصون ماندن از آلودگی های شغلی
  • مصارف غذایی، حفظ نظافت در امور آشپزی

برای رعایت مسائل بهداشتی روزمره‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بیرون از منزل به علت شیوع ویروس­و یا باکتری‌ها، لمس دستگیره‌های در، در آسانسور و… با دستکش‌های نایلونی کار عاقلانه‌ای است. دستکش‌ها می‌توانند نقش مهمی در حفظ بهداشت و سلامت داشته باشند.

نکات مهم درباره ساختار دستکش‌های نایلونی

در ساخت بعضی از دستکش‌های برای اینکه راحت تر در دست قرار بگیرند پودرهای خاصی ریخته می شود. چنین پودرهایی برای بعضی از افراد ناخوشایند ودر دستان آنها باعث بروز حساسیت پوستی می شود. پس به این نکته در هنگام خرید دستکش‌های نایلونی دقت کنید. خرید دستکش‌های ساده معمولا برای همه افراد مناسب‌تر است. موضوع دیگری که باید به آن پرداخت طراحی دستکش است. دستکش‌ها باید برای هر دو دست قابلیت استفاده داشته باشند.

نکته دیگر در انتخاب دستکش‌های پلاستیکی ضخامت آن است. دستکش‌های پلاستیکی با ضخامت خیلی زیاد یا ضخامت اندک مناسب خرید نیستند. دستکش های ضخیم، امکان تماس دست با وسایل و اشیای مختلف را دشوار میکند. اگر هم ضخامت دستکش کم باشد که طبیعتاً در هنگام تماس با سطوح خیلی سریع پاره می‌شود.

 شاید بسته‌بندی دستکش‌های نایلونی به نظر چندان مهم نباشد. اما واقعیت این است که اگر در خرید به نکات جزئی هم اهمیت بدهید. برای مثال، چنانچه جعبه دستکش نایلونی که خریداری می‌کنید، مقوایی باشد و روی آن، محلی برای خارج‌کردن دستکش‌ها مانند جعبه دستمال‌ کاغذی تعبیه شده باشد، در هنگام برداشتن دستکش از جعبه بسیار راحت‌تر خواهید بود.

امنیت دستکش‌های یکبار مصرف

دستکش‌های نایلونی مانعی میان دست‌ها و مواد آلوده هستند. ولی امکان مخدوش‌ یا پاره‌شدن آنها وجود دارد. پس با پوشیدن دستکش نایلونی نمی‌توان فکر کرد که دیگر از هرگونه آلودگی مصون خواهیم ماند. واقعیت این است که، دستکش نایلونی، باعث نمی‌شود که نیاز به شست‌وشو و ضدعفونی‌کردن دست‌ها از بین برود. بعد از اینکه دستکش را از دست خارج کردید، دست‌ها را به‌خوبی با آب و صابون بشویید. دستکش‌ها مشخصا برای یک بار مصرف‌کردن تولید می‌شوند. پس از استفاده از دستکش ها، باید آنها را از دست‌ها خارج کنید. در این صورت، امکان پخش مواد آلوده احتمالی موجود روی سطح پلاستیک دستکش کاهش پیدا می‌کند. اگر هم سطلی دَردار در اختیارتان نیست، دستکش‌ها را داخل یک کیسه پلاستیک زباله قرار دهید.

زمان تعویض دستکش نایلونی

دستکش‌های نایلونی برای استفاده مادام‌العمر شما طراحی نمی‌شوندهمان طوری که از نام این محصول مشخص است دستکش ها یکبار مصرف بوده، به همین دلیل آنها را زودبه‌زود تعویض کنید. در مورد استفاده از این محصول به این نکات را توجه کنید:

  • اگر دستکش‌تان کثیف یا پاره شد، آن را تعویض کنید؛
  • بعد از اینکه یک کاری را با دستکش انجام دادید و خواستید فعالیت دیگری را شروع کنید، باید دستکش را تعویض کنید.
  • اگر قرار است که از دستکش برای مدتی طولانی استفاده کنید، باید حداقل هر ۴ ساعت‌، دستکش نایلونی را هم تعویض کنید؛
  • بعد از دست‌زدن به گوشت حتما دستکش‌تان را دور بیندازید.

معایب پوشیدن طولانی‌مدت دستکش‌ها

هنگامی که دستکش‌ها به مدتی طولانی استفاده می شوند، دست‌ها عرق می‌کنند، امکان گردش هوا وجود ندارد و به علت تجمع میکروب ها، فایده پوشیدن دستکش را از بین می برد.

صرفه‌جویی در مصرف دستکش یکبار مصرف

پوشیدن دستکش‌های نایلونی یکبار مصرف می‌تواند امری بهداشتی و مفید باشد اما استفاده بیش از حد از آنها و رهاکردن‌شان در طبیعت و محیط اطراف به محیط اطراف صدمه می زند. و همچنین سالیان دراز طول می‌کشد تا مواد پلاستیکی در طبیعت تجزیه شوند. توزیع ناخواسته پلاستیک از سوی بشر در محیط زیست، باعث شده تا اکوسیستم زندگی بسیاری از موجودات زنده، دچارتغییراتی شود که آنها را به کام مرگ بکشاند. با توجه به آسیبی که پلاستیک به محیط زیست وارد میکند استفاده به اندازه محصولات پلاستیکی و استفاده از محصولات تجزیه پذیر می تواند کمک بسزایی به اکو سیستم محیط زیست کند.

دستکش یکبار مصرف پلانگتون

یکی از خوشنام ترین برندها در عرضه دستکش‌های یکبار مصرف، شرکت آوین پلاست پارس است. این محصول ویژگی‌های ممتازی دارد که آن‌ را نسبت به رقیبان خود در بازار متمایز می‌کند. ضخامت دستکش و عدم پارگی آن در کشش های بالا از ویژگی‌های مهم این محصول است.

این ویژگی، رعایت نکات بهداشتی و سلامت را در هنگام استفاده از دستکش یکبار مصرف تضمین می­کند. دستکش های یکبار مصرف پلانگتون به صورت تک سایز تولید می‌شود  برای گروه های سنی مختلف قابل استفاده است.

این شرکت به تولید این محصول از مواد پلی اتیلن کاملا بهداشتی بسنده نکرده و تمامی مجوزات بهداشتی وزارت بهداشت را اخذ نموده و به همین علت از این محصول پلانگتون در مراکز بهداشتی و درمانی و غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

دستکش‌های یکبار مصرف پلانگتون جهت پاسخگویی به نیاز بازار و حمایت از مصرف کننده دستکش ها را در دو بسته بندی جعبه ای و سلفونی ولی با کیفیت یکسان تولید و روانه بازار می­کند.

شرکت آوین پلاست پارس تولید کننده دو برند تجاری پلانگتون و جهان، با سابقه درخشان 30 ساله، در صنعت تولید محصولات پلی اتیلن بهداشتی علاوه بر تولید دستکش یکبار مصرف، محصولاتی همچون کیسه فریزر، کیسه زباله، زیپ کیپ، سفره یکبار مصرف، سلفون محافظ غذا، فویل و روکش آلومینیومی،

دیدگاهتان را بنویسید